This site has limited support for your browser. We recommend switching to Edge, Chrome, Safari, or Firefox.
Congratulations! Your order qualifies for free shipping Free shipping from 75€

Cart 0

No more products available for purchase

Products
Pair with
Is this a gift?
Subtotal Free
Shipping, taxes, and discount codes are calculated at checkout

BREDENI MÜTS-SALL: TUUKRIMÜTSIDE UUS GENERATSIOON

BREDENI MÜTS-SALL: TUUKRIMÜTSIDE UUS GENERATSIOON

Kas oled kunagi olnud olukorras, kus juhuslikust väljaütlemisest saab alguse mõttekäik, mis viib lõpuks millegi täiesti uue ja võimsani? Just täpselt nii sündis Bredeni müts-sall, millest tänaseks on saanud kümnete tuhandete laste ustav igas olukorras. See on Bredeni müts-salli sündimise lugu.

Oli üks võrdlemisi tavaline päev, lapsed mängisid isekeskis ning mina arutlesin sõbrannaga lastemütside teemal. Teravalt kerkis esile, kuidas ema süda on 100% rahul vaid siis, kui lapse õrnad kõrvad on kindlalt peidus. Kuigi mu sõbrannale meeldisid Bredeni klassikalised k/s mütsid ja torusallid väga, eelistas ta lasteaias kasutada siiski tuukrimütsi. See tegi mind mõtlikuks ja kui sõbranna viskas nalja, et Merle, mõtle midagi uut välja, küsisin muigamisi vastu, et õmblen mütsile salli külge või? Nali naljaks, aga täpselt nii läks. Tekkis hasart luua midagi, mis pakuks kindlustunnet ja hingerahu kõigile emmedele, mitte ainult mu sõbrannale.

PEA EES TUUKRIMÜTSIDE MAAILMA

Pean siiski tunnistama, et teekond müts-salli leiutamiseni päris nii libedalt ei läinud. Kokku õmmeldud mütsi ja salli ning lõpliku mudeli valmimise vahele mahtusid põhjalikud avastusretked tuukrimütside maailma. Oma laste puhul polnud ma kunagi sellest konkreetsest esemest puudust tundnud, mistõttu pidin sukelduma pea ees erinevatesse foorumitesse. Jõudsin emmede abiga arusaamisele, et täpselt nii erinevad kui on lapsed, on ka nende vajadused ning selgelt joonistus välja, kuivõrd palju on vanemaid, kelle jaoks tuukrimüts on asendamatu.

Tänu kogutud infole sain teada, et lisaks kehvapoolsele välimusele ei pruugi erinevate tootjate peakatted iga lapse peakujuga sobidagi. Kohtasin rahulolematust ka materjalidega - küll ajas fliis higistama, vill sügelema ning õhuke puuvill ei pidanud tuult. Probleeme oli küllaga ja selle "ühe ja õige" leidmine tundus talumatult pika, keerulise ja kuluka protsessina (kuna tuukrimütsid pole sugugi odavad!). Üha enam hakkasin enda ümber tuukrimütse märkama. Jäin korra isegi toidupoes vaatama üht last, kellel iga kord, kui ta pead keeras, oli pool nägu mütsi sees. Võis ainult ette kujutada, kui ebamugav sellise peakattega on mänguväljakul olla. Otsid sõpra, aga saad loota vaid ühele silmale...

SADA ÕMBLEMIST JA TUHAT PROOVIMIST

Veendusin üha kindlamalt, et puudu on toode, mis oleks sama praktiline kui tuukrimüts, ent poleks nii kapriisne ja näeks ilusam välja. Otsustasin, et emmed ja issid peavad saama olla kindlad, et nende lastel on alati kõrvad ja kael soojas, kuna lasteaias pole kellelgi aega individuaalselt igaühe mütsi ja salli kohendamas käia. Sealt edasi kulges kõik juba väga kiiresti.

Meie tootmismeistri Ellega ideed arendades jõudsime esimese prototüübini, mida testisime erinevate sõprade ja tuttavate laste peal, erinevates vanustes ja peakujudel. Seeläbi sai prototüüp üha uusi ja uusi täiendusi, valmisid üha uued näidised ning "test-emmede" kommentaaridest sain aru, et oleme tegelikult finišile üsna lähedal. Veel mõned paranduste ja näidiste ringid ning viimane versioon oligi valmis. Tolleks korraks!

Tegelikult on sellest viimasest versioonist tänaseks mitu tublit sammu edasi astutud. Klassikaline puuvillane müts-sall BREDEN on saanud endale mitmeid vahvaid sõpru: näiteks nokaga müts-sall BENT või õhema meriinovoodriga müts-sall BREM (nokaga variant MORRIS) kevad-sügiseseks perioodiks. Päris kõva pakasega passib pähe tõmmata aga paksema meriinovoodriga müts-sall CLAVAN (nokaga variant CLARK). Muide, müts-salli sobib pähe panna juba päris pisikestele beebidele peaümbermõõduga alates 44 cm. Kuigi nemad veel eriti keevaliselt ringi ei rahmelda, on nende kõrvad tuuletõmbuse ja erinevate ilmaolude suhtes eriti tundlikud. Lisaks läbisid mitmed müts-salli mudelid põhjaliku uuenduskuuri, mis parandasid istuvust ning töökindlust veelgi!

Müts-sall BREM

MÜTS-SALL - MIDA SILMAS PIDADA?

Nagu kõik uued asjad, vajab ka müts-sall esmakordsel kasutamisel pisut harjumist. Kõik see on aga lapsemäng, kui asi kord juba käpas! Et esimene tutvus mööduks ladusamalt, on mul Sulle paar lihtsat näpunäidet:

  • Juhenda last ja muuda müts-salli pähe panemine tema "enda projektiks". Oleme täheldanud, et justnimelt müts-sallist kujuneb tihtipeale lapse esimene müts, mida ta iseendale pähe panema õpib. Seejuures vajavad pisemad lapsed aga veidi abi, kuna kuklaosas on mütsi ja salli ühendusõmblus, mis alatasa ununeb kuklapoolelt alla tõmmata. Meie kolme ja poolene sai aga üsna ruttu selgeks, et tuleb teha üks lisaliigutus, et müts mugavalt pähe jääks. Suuremad lapsed sättisid selle kohe kenasti pähe. Täpselt nii nagu selles ülivahvas videos!
https://youtu.be/fqxYqelvLUg
  • Mõõda enne müts-salli ostmist kindlasti lapse peaümbermõõt. Nagu kõigi peakatetega, on ka müts-salli puhul äärmiselt tähtis, et suurus oleks valitud võimalikult lapse peaümbermõõdust lähtuvalt. Kui lapsel on pikad juuksed või kopsakas pats, arvesta ka need peaümbermõõdu sisse. Vastasel korral ei saa peakate oma tööd korralikult teha. Kui müts-sall on liiga suur, vajub see silmadele ning tuul pääseb kanga vahelt nii kõrvu kui kaela kiusama. Liiga väike müts-sall võib aga samuti kõrvad paljaks jätta ning pead pigistama hakata. Kuidas võtta õigesti peaümbermõõtu, vaata videost!
https://www.youtube.com/watch?v=6vGwhwfAufs
  • Anna kangale aega parajaks minna. Bredeni müts-sall on valmistatud topeltpuuvillasest kangast. Oluline on selle materjali puhul teada, et uus kangas on algul veidi tihkem ning pärast mõningast kandmist muutub pehmemaks. Otsustasime seda nn "harjumisaega" mitte muuta, kuna kui müts-salli lõige oleks kohe laiem, ei hoiaks see hiljem enam piisavalt ümber. Muide, meriinovoodriga müts-sallide puhul sellist tihkust märgata pole! Asi pole aga selles, et meriinovoodriga müts-sallide lõige kuidagi erineks. Meriino on oma olemuselt lihtsalt õhulisem ja venivam kui puuvill.
  • Hoolda oma müts-salli õigesti! Erinevate funktsioonide ja detailidega müts-sallid vajavad erinevat hooldust. Selle kohta saad täpsemalt lugeda Bredeni hooldusjuhendite lehelt. Lühidalt öelduna tasub aga meeles pidada, et kõik müts-sallid, millel meriinovillane vooder, vajavad jahedat pesemistemperatuuri, õrna pesuprogrammi ning võimalikult väikseid tsentrifuugipöördeid. 400 pööret on näiteks kindla peale minek! Ühtlasi pole vahet, kas tegu on puuvillase või vooderdatud müts-salliga - pärast pesumasinast känkrana välja võtmist tuleb see igal juhul märjalt oma õigesse kujusse tagasi vormida ning tasapinnale kuivama laotada. Kuivatit ei tohi meriinovoodriga müts-sallile isegi mitte eemalt näidata!
  • Ole valmis soetama mitu tükki igaks elujuhtumiks. Kõige tähtsam asjaolu, millega arvestada, on aga see, et Bredeni müts-sallist saab Sulle 24/7 asendamatu "ninja-go" müts. Su laps soovib seda tõenäoliselt kõigis võimalikes värvitoonides ja mustrites, et käia sellega praktiliselt aastaringselt. Pole ka ime, kuna müts-salliga saab nii mürada, matkata, trenni teha kuia ka poolnaljaga öeldes hambaid pesta, süüa, multikaid vaadata, ninjasid mängida ja magama minna!

Silmad välja, kõrvad peitu!